Párování jídla a drinků pro začátečníky

//Párování jídla a drinků pro začátečníky

Párování jídla a drinků pro začátečníky

Správná kombinace pokrmu a nápoje, ať už jde o míchaný drink či pivo nebo rum, vám může přinést ještě o něco lepší zážitek. A zároveň to není nic složitého. V dnešním článku se tedy podíváme na to, jaké pití zvolit třeba k těstovinám či co si uvařit, pokud máte chuť na rum. A je jedno, jestli se zrovna chystáte na večeři v restauraci, nebo doma.

Co zvolit k rumu?

Bílé rumy, například naše Bucanero Blanco, a samozřejmě koktejly z nich, nejlépe zkombinujete s mořskými plody. Pokud tedy máte chuť na krevety, mušle nebo ryby, neuděláte chybu, pokud sáhnete buď po samotném rumu či koktejlu – třeba Mojitu nebo Daiquiri. Sladší koktejl Piňa Colada se zase hodí spíš ke kuřecímu masu, obzvlášť smaženému.

Pokud ale toužíte spíš po vyzrálejším, tmavším rumu, skvěle jej zkombinujete s grilovanými žebírky. Celkově se tmavý rum hodí k hovězímu a neuděláte chybu ani v případě, pokud si k němu dáte pořádný burger.

Gin si nejlépe vychutnáte s lehčími jídly

Gin & Tonic patří neodmyslitelně k létu. Je osvěžující a lehký. Pokud jej spárujete s podobně laděnými pokrmy, určitě nebudete litovat. Můžeme doporučit třeba uzeného lososa, saláty, sýry s intenzivním aroma. Vhodným jídlem k ginu je také sushi či jiné pokrmy z mořských plodů. A v případě, že máte chuť na něco sladkého, gin skvěle doplňují jahody, maliny či borůvky a kvalitní čokoláda – ideální pokud si dopřáváte ochucený Gin & Tonic sirupy či pyré MONIN. 

A co mezcal?

V Mexiku se říká, že na všechno špatné je nejlepší mezcal a na všechno dobré zrovna tak. A u jídla to platí podobně. Tento alkohol vyráběný z agáve rozhodně vyzkoušejte třeba s houbovým rizotem nebo boloňskými špagetami. Ačkoliv pochází mezcal původně z Mexika, kombinace s italskou kuchyní mu svědčí.

Nezapomeňme na oblíbené pivo..

O kombinaci piva a jídla už bylo napsáno mnoho. Obecně ale můžeme doporučit pivo k mastnějším a hutnějším pokrmům, například k hamburgerům, steakům nebo celkově ke grilování. Nemluvě o perfektním duu českého piva a české kuchyně. Ale když na to přijde, pivo se dá zkombinovat s čímkoliv :-).

2020-03-03T12:11:13+00:00