Jak vytvořit perfektní pěnu na vaší kávě

//Jak vytvořit perfektní pěnu na vaší kávě

Jak vytvořit perfektní pěnu na vaší kávě

Obliba horkých, (nejen) doma vyrobených, ať už ochucených nebo klasických nápojů rychle roste. Trendy se stále mění, přičemž některé nápoje se dají lehce vyrobit, zatímco jiné vyžadují více technického know-how. Níže zjistíte, jak to udělat s pomocí trysky u vašeho kávovaru, aby mléko na vašich horkých nápojích mělo perfektní pěnovou konzistenci.

Teplota mléka je klíčová

Používejte pouze studené mléko odebrané přímo z lednice. Nalijte 15 cl mléka (ideální poměr pro cappuccino) do džbánku, který používáte k jeho zahřátí.

Před vytvořením pěny

Otevřete kohoutek u trysky u vašeho kávovaru, abyste se zbavili veškeré zbytkové vody.

Umístění trysky

Umístěte špičku trysky do výtoku džbánku. Nakloňte džbánek pod úhlem 45 stupňů tak, aby špičkatrysky byla asi 1 cm od boku džbánu.

K výrobě pěny

Ujistěte se, že špička trysky je udržována těsně pod hladinou mléka. Otevřete páru a zkontrolujte, zda mléko tvoří vír.  Jakmile se vír vytvoří, jemně zvedněte špičku trysky současně s produkcí mléčné pěny. Když mléčná pěna dosáhne vrcholu džbánu, ponořte špičku trysky a zahřejte spodek džbánu.

Správná teplota

Vypněte páru, jakmile mléko dosáhne teploty 60 stupňů Celsia, poté džbánek vyjměte. Trysku dobře vyčistěte čistým hadříkem, který se používá pouze k tomuto účelu.

Jakmile je mléko zahřáté

Poklepejte džbánkem dvakrát o kuchyňský pult tak, aby se všechny bubliny dostaly na povrch. Krouživým pohybem zamíchejte pěnu s mlékem, dokud pěna nezůstane lesklá. Pokud nepoužíváte napěněné mléko okamžitě, nezapomeňte to udělat znovu před tím, než ho budete podávat, aby se mléko opět smíchalo s pěnou.

Kromě perfektně připraveného mléka je samozřejmě důležité mít kvalitní kávu. A nebojte se zkoušet i různé příchutě!

2020-01-07T16:26:06+00:00