Představujeme nejnovější příchutě chaiů David Rio

//Představujeme nejnovější příchutě chaiů David Rio

Představujeme nejnovější příchutě chaiů David Rio

Nápoj chai získává více a více na popularitě a produkty David Rio zajišťují i prémiovou kvalitu – nemůžete se tedy trefit špatně. Ať už chcete vyzkoušet nové zajímavé příchutě, nebo teprve naskakujete na vagón chai fanoušků, níže se můžete inspirovat. Black Rhino Cocoa a Power Espresso už na vás čekají!

Co je to ale vůbec ten chai?

V Indii slovo chai označuje všechny druhy čaje. To, co známe jako chai – kořeněná, mléčná směs, která nás zahřeje až na duši – se vlastně správně nazývá „masala chai“. Slovo masala odkazuje na kombinaci koření v indické kuchyni; „masala chai“ se pak přímo překládá jako kořeněný čaj. Jakmile se „masala chai“ rozšířil do všech koutů světa, upustil od svého křestního jména a láskyplně se nazývala jen chai.

A proč zrovna David Rio?

David Rio je oceňovaná prémiová společnost vyrábějící čaj a chai se sídlem v kalifornském San Franciscu, která nabízí zákazníkům pouze ty nejlepší produkty lokálně i po celém světě.

Založili ji spoluzakladatelé David Scott Lowe a Rio Miura v roce 1996 a nejdříve začali s řadou speciálních čajů, kávy a doplňků. A nakonec se prosadili jako přední americká společnost s chaiem.

Dnes je David Rio k dispozici v kavárnách, restauracích a specializovaných obchodech s potravinami po celé USA a ve více než 50 dalších zemích.

Většina jejich nejpopulárnějších produktů spadá do kolekce „Ohrožených druhů“  – prémiových chaiů, které poukazují na jejich závazek pomoci zajistit dobré životní podmínky zvířat. Každý produkt je pojmenován po ohrožených, téměř vyhynulých nebo bezbranných zvířatech.

Power Chai Espresso 

Jedním z nejnovějších produktů je Power Chai Espresso Davida Rio, který je inspirovám drinkem „Dirty Chai“, což je oblíbený nápoj vyráběný v kavárnách přidáním espressa do šálku chaie.  A nyní je k dispozici pro snadnou přípravu i doma!

Stejně jako u již stávajícího Power Chai Matcha, Power Chai Espresso je zcela přírodní a veganský produkt, který lze připravit za pomocí mléka či mléčné náhražky. Ideální je pro ty, kteří chtějí, aby je chai pořádně nakopnul. Skládá se z espressa z kvalitní brazilské kávy, černého čaje a organického koření jako je zázvor, hřebíček, skořice, badyán, kardamom a malinko černého pepře. Power Chai Espresso tak vytváří perfektní rovnováhu mezi chaiem a kávou.

Black Rhino Cocoa Chai

Chai s espressem vás neoslovil? A co takhle chai, který kromě tradičního černého čaje a perfektně vyváženou směsí koření obsahuje i kakao z Kolumbie? Dokonalá kombinace, která potěší vaše chuťové buňky.

A proč zrovna Black Rhino, tedy Černý nosorožec? V breznu 2018 se roznesla zpráva, že zemřel Sudan, poslední samec severního bílého nosorožce. Nejen pro zakladatele společnosti David Rio bylo velmi srdcervoucí být svědky zániku tohoto druhu. Po smrti Sudana chtěl David Rio změnit osud nosorožců. Vybrali proto černé nosorožce, jelikož viděli příležitost mít přímý dopad na obnovu populace tohoto druhu díky partnerství s Ol Pejeta Conservancy v Keni, což je největší a nejuznávanější stanice pro záchranu Černých nosorožců na světě.

K zakoupení v našem eshopu!

2019-11-20T16:49:39+00:00